Návod (Android)

Zprovoznění

manual-magicpen-vector-print

 1. Pro otevření přihrádky na baterie jednoduše otočte knoflíkem se štěrbinou ve směru hodinových ručiček za pomocí šroubováku nebo mince.
 2. Vložte dvě baterie typu AAA (nejsou součástí balení)* do správné pozice tak, jak je uvedeno v přihrádce.
 3. Jakmile jsou baterie správně vloženy, opatrně vraťte kryt přihrádky zpět na místo a otočte knoflíkem se štěrbinou proti směru hodinových ručiček za pomocí šroubováku nebo mince.
 4. Pro zapnutí přístroje už stačí jen zmáčknout tlačítko umístěné v horní části vašeho interaktivního pera True4Kids Magic Pen. Jakmile se True4Kids Magic Pen spustí, uslyšíte hrát hudbu a začnou blikat světýlka. Zábava může začít!

* Baterie by měly do přístroje vkládat nebo z něj vyndávat pouze dospělé osoby. Doporučujeme používat dvě baterie stejného typu, značky a kapacity.

Přehled

1. Vypínání / zapínání · 2. Vypnuto (nesvítí) / Zapnuto (svítí)  ·  3. Vpřed  ·  4. Zpět  ·  5. Výběr nástroje

6. Guma  ·  7. Hrot pera  ·  8. Kouzelný ciferník  ·  9. Kouzelné tlačítko  ·  10. Zámek  ·  11. Přihrádka na baterky

manual-magicpen-vector-print1

Abyste zajistili nejlepší výkonnost pera, používejte True4Kids Magic Pen v bezprostřední blízkosti tabletu.

Stažení a aktivace aplikace

V Google Play Store vyhledejte „True4Kids“ nebo „True4Kids Smart Park“ a nainstalujte aplikaci do zařízení.

Aplikace vyžaduje cca 50 MB volného místa. Každá z her či knih vyžaduje od 30 do 50 MB volného místa.

 1. Po spuštění aplikace i pera by mělo pero v aplikaci rovnou fungovat.
 2. Pokud je pero spuštěno a svítí, zkontrolujte zda nemáte vypnutý mikrofon na vašem tabletu, případně zkuste vypnout ostatní aplikace a zkusit pero znovu.

Aktivace:

 1. Poklepejte na ikonku Centrum rodičovské kontroly, kterou najdete v dolním pravém rohu na domovské stránce aplikace.
 2. Zvolte si čtyřmístný rodičovský kód, kterým bude nastavení chráněno.
 3. Poklepejte na ikonu Nastavení účtu a následně Zaregistrovat, zadejte e-mailovou adresu* rodiče a zvolte si heslo. Tímto si vytvoříte nový účet.
 4. Poklepejte na tlačítko aktivovat. Objeví se aktivační okno. Zadejte svůj devítimístný aktivační kód.
 5. Přečtěte si Podmínky aktivace a zaškrtněnete souhlas s nimi. Bez souhlasu nelze aplikaci aktivovat.
 6. Poté potvrďte aktivaci stisknutím tlačítka „Potvrdit“. Váš tablet se připojí ke cloudu a aktivuje aplikaci True4Kids Smart Park**. Po dokončení aktivace budete moci stahovat obrovské množství bezplatného obsahu.

* Doporučujeme uvést platnou e-mailovou adresu pro případ, že byste někdy potřebovali obnovit heslo nebo aktivační kód.
** Abyste si mohli vytvořit účet a aktivovat aplikaci True4Kids Smart Park, musíte být připojení k internetu.

Domovská stránka

V aplikaci True4Kids Smart Park najdete osm hlavních sekcí: Centrum rodičovské kontroly, Knihovnu, Poslech, Kreslení, Psaní, Studijní koutek, Kouzelnou skříňku a Rozvrh hodin.

homeandroid

1. Centrum rodičovské kontroly · 2. Rozvrh hodin ·  3. Studijní koutek  ·  4. Psaní

5. Knihovna  ·  6. Kreslení  ·  7. Poslech  ·  8. Kouzelná skříňka

True4Kids Magic Pen: Triky
Na domovské stránce funguje pero True4Kids Magic Pen jako dálkové ovládání! Otáčejte kouzelným ciferníkem, klikejte na tlačítka a uvidíte, co se stane!

Centrum rodičovské kontroly

Do Centra rodičovské kontroly by měli mít přístup pouze dospělí. Pro vstup je potřeba zadat kód, který se nastaví při prvním spuštění. Jeho změnu lze provést v Rodičovské kontrole.

androidp

 

Funkce Centra rodičovské kontroly:

Účet
Uživatel se nejdříve musí přihlásit, aby mohl spravovat nastavení účtu, aktivovat ho a následně stahovat knihy, lekce, písničky a hry bez omezení.

Připomenutí / Časové upozornění
Rodiče si mohou nastavit, jak dlouho by měly děti aplikaci používat. Když vyprší čas, objeví se okno a připomene dětem, že je načase dát si přestávku. Bez zadání kódu pro vstup do rodičovské kontroly, nemohou dále pokračovat.

Statistika
Umožňuje jednoduše sledovat nejnovější statistiky, kolik času vaše děti u aplikace strávily a jaký pokrok udělaly.

Rozvrh hodin
Rodiče mohou svým dětem doporučit některé materiály. Stačí jen kliknout na ikonku „plus“ a přidat doporučený obsah.

Kreslení

Kreslení obsahuje tyto části: Barvy, Nakresli a vybarvi, Udělej to jako já! a Moje díla.

True4Kids Magic Pen je plně interaktivní s tabletem a skvěle funguje právě v programech Barvy, Nakresli a vybarvi a Udělej to jako já!

Barvy
Vyber si stránku, která se ti líbí, a začni vybarvovat!

True4Kids Magic Pen: Triky
Pokud chceš najít svou oblíbenou barvu, pomůže ti barevná paleta na kouzelném ciferníku – otáčej jím!
Pokud stiskneš kouzelné tlačítko na boku pera, obrázek ožije!

Nakresli a vybarvi
Zde můžeš vytvářet různé obrázky bez omezení!

True4Kids Magic Pen: Triky
Otáčením palety na kouzelném ciferníku si vyber barvu. Pokud chceš něco vymazat, použij tlačítko „guma“. Tlačítkem „výběr nástroje“ můžeš přepínat mezi tužkou, fixem, štětcem a voskovkou. S pomocí tlačítek „vpřed“ a „zpět“ můžeš měnit velikost. Stisknutím kouzelného tlačítka na boku aktivuješ režim na celou obrazovku.

Udělej to jako já!
Nejdřív si vyber obrázek a pak ho krok po kroku kresli jako já. Nakonec ho vybarvi a podívej se, jak obrázek obživne.

True4Kids Magic Pen: Triky
Pokud chceš najít svou oblíbenou barvu, pomůže ti barevná paleta na kouzelném ciferníku – otáčej jím!
Pokud stiskneš kouzelné tlačítko na boku, obrázek ožije!

Moje díla
Tohle je tvá vlastní soukromá galerie! Je tím nejlepším místem, kde si můžeš ukládat a prohlížet si již uložená výtvarná díla. Všechna uložená díla můžeš kdykoli upravovat.

Stahování knih (Centrum stahování)

V Psaní, Knihovně a Studijním koutku naleznete sekci Centrum stahování (1). Zde lze stahovat jednotlivé knihy ze serveru. V menu nalevo (2) lze řadit knihy dle jednotlivých sekcí a poklepáním na tlačítko stáhnout (3), lze knihu stáhnout do zařízení. Knihu nelze otevřít, dokud není kompletně stažena.

Nabídka knih se zobrazí pouze pokud je zařízení připojené na internet. K následnému prohlížení již stažených knih není internetové připojení potřeba. Pro zobrazení kompletní nabídky knih je potřeba aplikaci aktivovat v Ovládacím centru – sekce Účet. Bez aktivace je dostupných pouze pár knih jako ukázka.

Psaní

Nejdříve si otevřete sekci Psaní. Pro spuštění lekce poklepejte na knihu (1). Pokud se knihy nezobrazují, nemáte ještě žádnou staženu – poklepejte na sekci Centrum stahování (2) stáhněte některou z nabízených.

psaniandroid

Vyberte si lekci a kliknutím na některé písmeno začněte s učením a procvičováním.

abeceda

True4Kids Magic Pen: Triky
Když se dětem daří, pero True4Kids Magic Pen je slovně pochválí. Když děti napíší nějaké písmeno špatně, True4Kids Magic Pen zavibruje.

Studijní koutek

Nejdříve si otevřete sekci Studjní koutek. Pro spuštění lekce poklepejte na knihu (1). Pokud se knihy nezobrazují, nemáte ještě žádnou staženu – poklepejte na sekci Centrum stahování (2) stáhněte některou z nabízených.

Knihovna

Nejdříve si otevřete sekci Knihovna. Pro spuštění lekce poklepejte na knihu (1). Pokud se knihy nezobrazují, nemáte ještě žádnou staženu – poklepejte na sekci Centrum stahování (2) stáhněte některou z nabízených.

Poslech

V sekci poslech můžete volit mezi písničkami (1) a mluveným slovem (2). Všechny nahrávky lze poslouchat online a nebo stáhnout do zařízení (3) a tak si je uchovat i pro případ nedostupnosti internetového připojení.

Nabídka knih se zobrazí pouze po aktivaci. Pro zobrazení kompletní nabídky knih je potřeba aplikaci aktivovat v Ovládacím centru – sekce Účet.

hudba android

True4Kids Magic Pen: Triky
V části Poslech aplikace True4Kids Smart Park funguje pero True4Kids Magic Pen jako dálkové ovládání. Otáčením palety na kouzelném ciferníku si můžeš vybrat z různých příběhů a písniček. Stisknutím tlačítka „vpřed“ se posuneš k dalším možnostem výběru, stisknutím tlačítka „zpět“ se vrátíš k předchozím možnostem výběru. Pokud chceš nahrávku pozastavit nebo znovu spustit, stiskni tlačítko „výběr nástroje“.

Rozvrh hodin

Na domovské stránce poklepej na koalu (1). Zde najdeš všechny knížky a lekce, které ti doporučili rodiče. Jednoduše si jednu z nich vyber a dej se do čtení!

rozvrhandroid

Nejčastěji kladené otázky

Jaké baterie potřebuji? Jak dlouho tyto baterie vydrží?
Pro používání pera True4Kids Magic Pen jsou potřeba dvě baterie typu AAA. Tyto baterie obvykle vydrží po dobu asi jednoho měsíce. Doporučujeme přístroj vypínat, když ho právě nepoužíváte.

Proč True4Kids Magic Pen neinteraguje s aplikací True4Kids Smart Park?
Pokud se nejedná o problém s bateriemi, pravděpodobně to způsobuje vzdálenost nebo hlasitost. Pero True4Kids Magic Pen funguje nejlépe, když se nacházíte ve vzdálenosti do jednoho metru od tabletu. True4Kids Magic Pen interaguje s aplikací True4Kids Smart Park pomocí zvukových vln, takže se ujistěte, že máte hlasitost tabletu nastavenou minimálně na 50%. Dejte si také pozor, abyste neblokovali reproduktory vašeho tabletu nebo mikrofon pera True4Kids Magic Pen.

Proč musíme počítat matematické příklady?
Abychom zajistili, že vaše dítě může bezpečně používat iPad®, součástí aplikace je i vyskakovací okno, které dětem připomene, že do Centra rodičovské kontroly mají přístup pouze dospělí. Dodržujeme požadavky společnosti Apple a snažíme se zajistit, aby pouze rodiče mohli samostatně stahovat obsah.

Jak můžu smazat obsah?
Jděte do složky Moje knihy. Najděte soubor, který chcete smazat. Poté dlouze stiskněte ikonku. Ikony se začnou třást. Pak jednoduše klikněte na soubor, který chcete smazat. Nakonec stačí smazání potvrdit.

Proč je aplikace True4Kids Smart Park nestabilní a padá?
True4Kids Smart Park je multifunkční aplikace založená na špičkových technologiích a cloudu, takže je obtížné říct přesně proč. Někdy se jedná o problém se síťovým připojením nebo různými aplikacemi na pozadí. Je to problém, který se běžně vyskytuje u všech aplikací. Nejlepší, co v této situaci můžete udělat, je z aplikace odejít a poté ji znovu spustit. Neustále pracujeme na tom, abychom co nejlépe vyhověli potřebám uživatele, a vždy uvítáme zpětnou vazbu.

Proč se stahování zastavilo? Proč nemohu knihu otevřít, když už jsem ji stáhl?
V tomto případě se nejedná o problém s aplikací, ale s kvalitou sítě. Když k něčemu takovému dojde, klikněte na zelenou ikonku se šipkou pro přerušení stahování a pak to zkuste znovu. Jestliže už jste knihu stáhli, ale nejde otevřít, pak ji jednoduše smažte a stáhněte znovu.