Návod (iPad)

Zprovoznění

manual-magicpen-vector-print

 1. Pro otevření přihrádky na baterie jednoduše otočte knoflíkem se štěrbinou ve směru hodinových ručiček za pomocí šroubováku nebo mince.
 2. Vložte dvě baterie typu AAA (nejsou součástí balení)* do správné pozice tak, jak je uvedeno v přihrádce.
 3. Jakmile jsou baterie správně vloženy, opatrně vraťte kryt přihrádky zpět na místo a otočte knoflíkem se štěrbinou proti směru hodinových ručiček za pomocí šroubováku nebo mince.
 4. Pro zapnutí přístroje už stačí jen zmáčknout tlačítko umístěné v horní části vašeho interaktivního pera True4Kids Magic Pen. Jakmile se True4Kids Magic Pen spustí, uslyšíte hrát hudbu a začnou blikat světýlka. Zábava může začít!

* Baterie by měly do přístroje vkládat nebo z něj vyndávat pouze dospělé osoby. Doporučujeme používat dvě baterie stejného typu, značky a kapacity.

Přehled

1. Vypínání / zapínání · 2. Vypnuto (nesvítí) / Zapnuto (svítí)  ·  3. Vpřed  ·  4. Zpět  ·  5. Výběr nástroje

6. Guma  ·  7. Hrot pera  ·  8. Kouzelný ciferník  ·  9. Kouzelné tlačítko  ·  10. Zámek  ·  11. Přihrádka na baterky

manual-magicpen-vector-print1

Abyste zajistili nejlepší výkonnost pera, používejte True4Kids Magic Pen v bezprostřední blízkosti tabletu.

Stažení a aktivace aplikace

V App Store vyhledejte „True4Kids“ nebo „True4Kids Smart Park“

Aplikace vyžaduje 150 MB volného místa. Každá z her či knih vyžaduje od 30 do 50 MB volného místa.
iOS verze aplikace je kompatibilní pouze s iPad® 2 a vyšším od společnosti Apple a není spustitelná na iPhone® ani iPod®.

 1. Po otevření aplikace True4Kids Smart Park se objeví okno s dotazem, zda si přejete aktivovat mikrofon. Vyberte „OK“.
  Pokud omylem zvolíte „Nepovolit“, ukončete prosím aplikaci True4Kids Smart Park a ještě předtím, než budete pokračovat v aktivaci, upravte nastavení mikrofonu.
  „Nastavení“ → „Soukromí“ → „Mikrofon“ → „True4Kids Smart Park“ → zapnout
 2. Poklepejte na ikonku Centrum rodičovské kontroly, kterou najdete v horním levém rohu na domovské stránce aplikace. Poklepejte na ikonu Registrace, zadejte e-mailovou adresu* rodiče a zvolte si heslo. Tímto si vytvoříte nový účet.
 3. Vraťte se zpět na domovskou stránku aplikace a na peru True4Kids Magic Pen stiskněte tlačítko „zpět“. Objeví se aktivační okno. Zadejte svůj devítimístný aktivační kód. Poté potvrďte aktivaci stisknutím ikony „aktivovat“. Váš iPad® se připojí ke cloudu a aktivuje aplikaci True4Kids Smart Park**. Po dokončení aktivace budete moci stahovat obrovské množství bezplatného obsahu.

* Doporučujeme uvést platnou e-mailovou adresu pro případ, že byste někdy potřebovali obnovit heslo nebo aktivační kód.
** Abyste si mohli vytvořit účet a aktivovat aplikaci True4Kids Smart Park, musíte být připojení k internetu.

Domovská stránka

V aplikaci True4Kids Smart Park najdete sedm hlavních sekcí: Centrum rodičovské kontroly, Knihovnu, Poslech, Kreslení, Psaní, Studijní koutek a Rozvrh hodin.

homeipad

1. Centrum rodičovské kontroly · 2. Rozvrh hodin ·  3. Studijní koutek  ·  4. Psaní

5. Knihovna  ·  6. Kreslení  ·  7. Poslech

True4Kids Magic Pen: Triky
Na domovské stránce funguje pero True4Kids Magic Pen jako dálkové ovládání! Otáčejte kouzelným ciferníkem, klikejte na tlačítka a uvidíte, co se stane!

Centrum rodičovské kontroly

Do Centra rodičovské kontroly by měli mít přístup pouze dospělí. Proto je pro vstup je potřeba vyřešit matematický příklad.

iosp

 

Funkce Centra rodičovské kontroly:

Účet
Uživatel se nejdříve musí přihlásit, aby mohl spravovat nastavení účtu a stahovat knihy, lekce, písničky a hry.

Připomenutí / Časové upozornění
Rodiče si mohou nastavit, jak dlouho by měly děti aplikaci používat. Když vyprší čas, objeví se okno a připomene dětem, že je načase dát si přestávku.

Čtení: statistiky
Umožňují jednoduše sledovat nejnovější statistiky, kolik času vaše děti u aplikace strávily a jaký pokrok udělaly.

Rozvrh hodin
Rodiče mohou svým dětem doporučit některé materiály. Stačí jen kliknout na ikonku „plus“ a přidat doporučený obsah.

Kreslení

Kreslení obsahuje tyto části: Barvy, Nakresli a vybarvi, Udělej to jako já! a Moje díla.

True4Kids Magic Pen je plně interaktivní s iPadem® a skvěle funguje právě v programech Barvy, Nakresli a vybarvi a Udělej to jako já!

Barvy
Vyber si stránku, která se ti líbí, a začni vybarvovat!

manual-magicpen-vector-print

True4Kids Magic Pen: Triky
Pokud chceš najít svou oblíbenou barvu, pomůže ti barevná paleta na kouzelném ciferníku – otáčej jím!
Pokud stiskneš kouzelné tlačítko, obrázek ožije!

Nakresli a vybarvi
Zde můžeš vytvářet různé obrázky bez omezení!

True4Kids Magic Pen: Triky
Otáčením palety na kouzelném ciferníku si vyber barvu. Pokud chceš něco vymazat, použij tlačítko „guma“. Tlačítkem „výběr nástroje“ můžeš přepínat mezi tužkou, fixem, štětcem a voskovkou. S pomocí tlačítek „vpřed“ a „zpět“ můžeš měnit velikost. Stisknutím kouzelného tlačítka aktivuješ režim na celou obrazovku.

Udělej to jako já!
Nejdřív si vyber obrázek a pak ho krok po kroku kresli jako já. Nakonec ho vybarvi a podívej se, jak obrázek obživne.

True4Kids Magic Pen: Triky
Pokud chceš najít svou oblíbenou barvu, pomůže ti barevná paleta na kouzelném ciferníku – otáčej jím!
Pokud stiskneš kouzelné tlačítko, obrázek ožije!

Moje díla
Tohle je tvá vlastní soukromá galerie! Je tím nejlepším místem, kde si můžeš ukládat a prohlížet si již uložená výtvarná díla. Všechna uložená díla můžeš kdykoli upravovat.

Psaní

Nejdříve si otevřete program Psaní. Poté poklepejte na ikonku Psaní① v pravé části obrazovky. Objeví se okno. Po vložení správné odpovědi vstoupíte do sekce, ve které si můžete stáhnout spoustu lekcí psaní. Zelené ikonky se šipkami② označují knihu nebo lekci, kterou jste si ještě nestáhli. Jednoduše poklepejte na zelenou ikonku a soubor se začne stahovat. Oranžové ikonky se symbolem „přehrát“③ označují knihu nebo lekci, kterou už jste si stáhli. Jednoduše poklepejte na oranžovou ikonku a program se spustí.
Všechny stažené knihy a lekce se objeví ve složce Moje knihy④.

psaniios

Vyberte si lekci a kliknutím na některé písmeno začněte s učením a procvičováním.

abeceda

True4Kids Magic Pen: Triky
Když se dětem daří, pero True4Kids Magic Pen je slovně pochválí. Když děti napíší nějaké písmeno špatně, True4Kids Magic Pen zavibruje.

Studijní koutek

Nejdříve si otevřete program Studijní koutek. Poté poklepejte na některou z ikonek① v pravé části obrazovky: MI Kids, Můj život nebo Herna. Objeví se okno. Po vložení správné odpovědi vstoupíte do sekce, ve které si můžete stáhnout spoustu různých vzdělávacích materiálů pro děti. Zelené ikonky se šipkami② označují knihu, lekci nebo hru, kterou jste si ještě nestáhli. Jednoduše poklepejte na zelenou ikonku a soubor se začne stahovat. Oranžové ikonky se symbolem „přehrát“③ označují knihu, lekci nebo hru, kterou už jste stáhli. Jednoduše poklepejte na oranžovou ikonku a program se spustí.
Všechny stažené knihy, lekce a hry se objeví ve složce Moje knihy④.

Knihovna

Nejdříve si otevřete program Knihovna. Poté poklepejte na některou z ikonek① v pravé části obrazovky: Svět zvířat nebo Příběhy. Objeví se okno. Po vložení správné odpovědi vstoupíte do sekce, ve které si můžete stáhnout spoustu skvělých interaktivních knih. Zelené ikonky se šipkami② označují knihy, které jste si ještě nestáhli. Jednoduše poklepejte na zelenou ikonku a soubor se začne stahovat. Oranžové ikonky se symbolem „přehrát“③ označují knihy, které už jste si stáhli. Jednoduše poklepejte na oranžovou ikonku a program se spustí.
Všechny stažené knihy se objeví ve složce Moje knihy④.

Poslech

Chcete-li se dostat k audioknihám① nebo písničkám②, poklepejte na jednu z ikonek na levé straně obrazovky. Můžete buď poslouchat nahrávky online, nebo si je nejdříve stáhnout. Zelené ikonky se šipkami③ označují audioknihu nebo písničku, kterou jste si ještě nestáhli. Jednoduše poklepejte na zelenou ikonku a soubor se začne stahovat.

hudbaios

True4Kids Magic Pen: Triky
V části Poslech aplikace True4Kids Smart Park funguje pero True4Kids Magic Pen jako dálkové ovládání. Otáčením palety na kouzelném ciferníku si můžeš vybrat z různých příběhů a písniček. Stisknutím tlačítka „vpřed“ se posuneš k dalším možnostem výběru, stisknutím tlačítka „zpět“ se vrátíš k předchozím možnostem výběru. Pokud chceš nahrávku pozastavit nebo znovu spustit, stiskni tlačítko „výběr nástroje“.

Rozvrh hodin

Na domovské stránce poklepej na koalu (1). Zde najdeš všechny knížky a lekce, které ti doporučili rodiče. Jednoduše si jednu z nich vyber a dej se do čtení!

rozvrhipad

Nejčastěji kladené otázky

Jaké baterie potřebuji? Jak dlouho tyto baterie vydrží?
Pro používání pera True4Kids Magic Pen jsou potřeba dvě baterie typu AAA. Tyto baterie obvykle vydrží po dobu asi jednoho měsíce. Doporučujeme přístroj vypínat, když ho právě nepoužíváte.

Proč True4Kids Magic Pen neinteraguje s aplikací True4Kids Smart Park?
Pokud se nejedná o problém s bateriemi, pravděpodobně to způsobuje vzdálenost nebo hlasitost. Pero True4Kids Magic Pen funguje nejlépe, když se nacházíte ve vzdálenosti do jednoho metru od tabletu. True4Kids Magic Pen interaguje s aplikací True4Kids Smart Park pomocí zvukových vln, takže se ujistěte, že máte hlasitost tabletu nastavenou minimálně na 50%. Dejte si také pozor, abyste neblokovali reproduktory vašeho tabletu nebo mikrofon pera True4Kids Magic Pen.

Proč musíme počítat matematické příklady?
Abychom zajistili, že vaše dítě může bezpečně používat iPad®, součástí aplikace je i vyskakovací okno, které dětem připomene, že do Centra rodičovské kontroly mají přístup pouze dospělí. Dodržujeme požadavky společnosti Apple a snažíme se zajistit, aby pouze rodiče mohli samostatně stahovat obsah.

Jak můžu smazat obsah?
Jděte do složky Moje knihy. Najděte soubor, který chcete smazat. Poté dlouze stiskněte ikonku. Ikony se začnou třást. Pak jednoduše klikněte na soubor, který chcete smazat. Nakonec stačí smazání potvrdit.

Proč je aplikace True4Kids Smart Park nestabilní a padá?
True4Kids Smart Park je multifunkční aplikace založená na špičkových technologiích a cloudu, takže je obtížné říct přesně proč. Někdy se jedná o problém se síťovým připojením nebo různými aplikacemi na pozadí. Je to problém, který se běžně vyskytuje u všech aplikací. Nejlepší, co v této situaci můžete udělat, je z aplikace odejít a poté ji znovu spustit. Neustále pracujeme na tom, abychom co nejlépe vyhověli potřebám uživatele, a vždy uvítáme zpětnou vazbu.

Proč se stahování zastavilo? Proč nemohu knihu otevřít, když už jsem ji stáhl?
V tomto případě se nejedná o problém s aplikací, ale s kvalitou sítě. Když k něčemu takovému dojde, klikněte na zelenou ikonku se šipkou pro přerušení stahování a pak to zkuste znovu. Jestliže už jste knihu stáhli, ale nejde otevřít, pak ji jednoduše smažte a stáhněte znovu.